A japán állami nyugdíjalap már nem a világ legnagyobb nyugdíjalapja, mivel a jen leértékelődése dollárban kifejezve csökkentette eszközeinek értékét – írja a Bloomberg.
Második legjobb évét zárta tavaly fennállása óta a világ legnagyobb vagyonalapjának számító norvég alap, amely összesen mintegy 177 milliárd dollárt keresett befektetésein- számol be a hírről a Reuters.
A norvég állami nyugdíjalap, a világ legnagyobb szuverén pénzügyi alapja, 382 milliárd norvég korona (45,7 milliárd dollár) hozamot termelt befektetéseivel az idei első negyedévben.
Vezetőt keresnek a világ legnagyobb állami alapjához, az 1100 milliárd dollárt kezelő norvég vagyonalap által meghirdetett állásra nyolcan jelentkeztek, és nincs köztük egyetlen nő sem – írja a Bloomberg.
Tizenkét év után otthagyja vezérigazgatói pozícióját Yngve Slyngstad a világ legnagyobb vagyonalapjának számító norvég olajalapnál – számol be a hírről a Financial Times.
Rekord összegre, 10 ezermilliárd norvég koronára duzzadt a norvég vagyonalap által kezelt vagyon azzal, hogy a globális részvénypiac erősödik, ahogyan az euró és a dollár is – számol be a hírről a Reuters.
Története legjobb negyedévét zárta idén év elején a norvég állami olajalap - olvasható a CNBC cikkében. A világ legnagyobb állami befektetője elsősorban az amerikai techrészvényeknek köszönhette jó teljesítményét.
Több feltörekvő piacról is teljesen kivonul a norvég állami olajalap - jelentették be pénteken. A majdnem ezermilliárd dolláros vagyont kezelő alap többek között Magyarországot is kiveszi befektetései közül, bár ez nem lesz akkor csapás nekünk, hiszen legutóbb már csak minimális magyar kötvényportfóliójuk volt.
Közel ezer milliárd dollárnyi vagyont kezel a világ legnagyobb vagyonalapja, de egyre több kritika éri a kockázatkerülő befektetései miatt, ez pedig a hozamokon is meglátszik. Már javában folynak az ötletelések és egyre valószínűbb, hogy jövőre olyat lép az alap, amilyet fennállása óta még soha - számol be a hírről a Reuters.
Bár a munkanélküliség 3 százalék alatt jár, az olajpiaci krízis igencsak betett a leggazdagabb skandináv országnak, ahol a munkaképes korúak több mint 20 százaléka munkanélküli ellátásból vagy táppénzből élt 2016-ban. Mindez az amúgy is költséges zöldenergiára való átállással párhuzamosan pedig komoly kihívásokat vetít előre a gazdaság számára. Azért a világ legnagyobb nyugdíjalapja még mindig Norvégiáé, így egyelőre nem kell aggódni.
Norvégia vagyonalapja engedélyt kaphat az ország kormányától arra, hogy magántőke-befektetéseket hozzon meg, valamint tőzsdén nem jegyzett részvényeket vegyen 2018-tól. A világ legnagyobb szuverén vagyonalapja viszont továbbra sem fektethet a tőzsdén nem jegyzett infrastrukturális projektekbe.
Az elmúlt évtizedben több milliárd dollárnyi nyereségtől esett el a norvég állami vagyonalap, amiért a kormány eltiltotta az alapot bizonyos befektetési lehetőségektől, mint a dohányiparban vagy a fegyvergyártásban tevékenykedő vállalatok részvényei - írja a Financial Times.
Tavaly 6700 határozat ellen emelt szót a világ legnagyobb állami alapja, a norvégok 950 milliárd dollárt kezelő olajalapja. Ezek között olyan cégek határozatait is megvétózta, mint az Apple, az Amazon, a Berkshire Hathaway vagy a Facebook - írja a Financial Times.
A 880 milliárd dollárt kezelő norvég állami olajalap etikai bizottsága vizsgálja, miként lehetne a környezetszennyező cégeket kizárni a vagyonalap befektetési közül. A világ legnagyobb állami vagyonalapja fontos szerepet tölt be a tőkepiacokon, a tőzsdére bevezetett cégek részvényeinek 1,3%-át birtokolja a világon - írja a Reuters.
A norvég olajalap 50 százalékos részesedést vásárolt egy közép-európai logisztikai ingatlanportfólióban, mely lengyel, cseh és magyar eszközöket tartalmaz. A Norges Bank Real Estate Management 55,3 millió eurót (kb. 17 milliárd forint) fizetett a részesedésért a korábban 100 százalékban tulajdonos Prologisnak. Az alap ezzel párhuzamosan három franciaországi logisztikai ingatlantól is megvált.
A norvég kormány egyik mostani jelentése szerint a 880 milliárd dolláros vagyont kezelő állami nyugdíjalapnak több pénzt kellene részvényekbe fektetnie - írja a Financial Times.
Francia tisztségviselő nyilatkozott.
Hálózati orvostudományról, Amerikáról, és nagy tervekről beszélgettünk Barabási Albert-Lászlóval. Exkluzív interjú.
Begyorsult az emelkedés, majd hamar elfogyott a lendület.
Meghalt az új betegség első fertőzöttje.
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.